Murarka ogrodowa - dr Dariusz Teper - www.murarka.com.pl

Zapraszam do rozmowy o murarce ogrodowej. Możesz pisać o swoich doświadczenia, ale też zadawać pytania. Chętnie na nie odpowiem.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zapraszam na stronę o murarce ogrodowej www.murarka.com.pl

#1 2019-01-14 00:29:28

Karola
Użytkownik
Dołączył: 2019-01-14
Liczba postów: 1
WindowsFirefox 64.0

Zgniła murarka w formatkach plastikowych

Witam
W tym roku po raz pierwszy murarki wprowadziły się do plastikowych formatek (w poprzednich latach nie chciały się tam gnieździć).
niestety przy wyłuskiwaniu ich okazało się że wszystkie w formatkach zgniły, były przechowywane w takich samych warunkach jak te w trzcinie z którymi jest wszystko w porządku (na w stodole).

Czy zna ktoś może powód czemu się tak stało?
Pozdrawiam
KL

Offline

#2 2019-01-15 12:42:07

Teper
Administrator
Dołączył: 2016-01-25
Liczba postów: 22
WindowsFirefox 64.0

Odp: Zgniła murarka w formatkach plastikowych

Witam,
odpowiedź, w mojej opinii, jest prosta. Trzcina jest materiałem naturalnym, przyjmującym i oddającym wilgoć. Nawet gdy pyłek w komórkach jest wilgotny, to wysycha i grzyby pleśniowe mają utrudniony rozwój. W plastykowych formatkach woda z pyłku nie może być odprowadzona, a rosnąca temperatura stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów. Takie problemy w gniazdach z plastyku nasilają się gdy wiosna jest wilgotna.
Może ktoś ma inny pogląd?
Pozdrawiam

Offline

#3 2019-01-21 12:22:10

Sorhen
Użytkownik
Dołączył: 2018-12-29
Liczba postów: 10
Windows 7Chrome 71.0.3578.98

Odp: Zgniła murarka w formatkach plastikowych

Podobny przypadek miałem w przypadku umieszczania trzcinowych rurek w plastikowych butelkach. Pleśń oraz grzyby rozwijały się przy dnie butelki bardzo często. Wilgoć pyłku odparowała z rurki, zatrzymując się na plastiku co powodowało małą kiszonkę.

Poniżej zdjęcie przedstawiające fragmenty zawilgoconych siedlisk.

2d2c40d0fd43.jpg

Ostatnio edytowany przez Sorhen (2019-01-21 12:26:30)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
anonimowe - stats-life - kennycraft - starland - jankowo